Pražská 231/184,
500 04 Hradec Králové 4

+420 603 220 240
info@domacipecehk.cz

Základní sociální poradenství

Poradenství je poskytováno zdarma!!

 

Kdo poskytuje základní sociální poradenství?

Základní sociální poradenství je poskytováno naší sociální pracovnicí.

 

Pro koho je určeno?

Základní sociální poradenství je určeno pro všechny lidi, kteří potřebují informace o možnostech řešení své obtížné situace.

Co obsahuje?

Poskytneme informace o tom, jak vyřešit svoji nepříznivou sociální situaci. V případě, že Vám nemůžeme pomoci my, pak Vám poradíme, na jaké jiné organizace se můžete obrátit, popř. Vám předáme kontakty.

Dovíte se, na jaké sociální dávky máte nárok. Vysvětlíme Vám, za jakých podmínek můžete sociální dávku získat, kde a jak je možno o ně požádat.

Podáme Vám informace o možnostech podpory členů rodiny, kteří se spolupodílejí na péči o svého nejbližšího ale i sousedům či známým Jde o získání nebo zvýšení příspěvku na péči, příspěvek na mobilitu, průkaz osoby se zdravotním postižením aj.

Poradíme Vám, jak si obstarat kompenzační pomůcky, které senioři nejčastěji využívají. Jak a kde o ně zažádat. Jak upravit domácí prostředí tak, aby bylo pro seniora bezpečné.

Objasníme Vám základní práva a povinnosti osob v souvislosti s využíváním našich sociálních služeb. Např. pomoc při podání a vyřizování stížnosti, za jakých podmínek může sociální služba odmítnout zájemce aj.

Kdy a jak poskytujeme základní sociální poradenství?

Službu nabízíme od pondělí do pátku od 8:00 hodin do 15:00 hodin.

 

V případě osobního kontaktu Vám doporučujeme nejprve se objednat, aby si naše pracovnice zajistily potřebný volný čas k jednání.