Pražská 231/184, 500 04 Hradec Králové 4

Trochu jiná návštěva u klientky

To, že se lidé z různých důvodů navštěvují, je zcela běžný prostředek vzájemného společenského styku. Navštěvujeme svoji rodinu, přátele, sousedy, svého lékaře či zubaře. A naopak. Lékař může zajít za svým pacientem, pečovatelka za svým klientem. Avšak ta navštěvuje svého klienta pragmaticky, tedy se zaměřením k jeho praktickému užitku, prospěchu. Pomoci mu s tím, co si již v důsledku svého věku či nemoci není schopen dostatečně zabezpečit, ale aby přitom mohl žít doma. Neboť ne nadarmo vzniklo rčení „Všude dobře, doma nejlépe“.

Páteční odpolední návštěva u manželů Šrejtrových se však vymykala z řady těch běžných, protože pozvání bylo adresováno všem, kteří pracují v naší pečovatelské službě.

Usměvaví hostitelé, sluníčko nad hlavou, prostřený stůl se slanými a sladkými dobrotami, výborná káva, to vše vytvářelo pohodovou atmosféru. Sice se trochu i „pracovalo“, ale hlavně se povídalo o věcech veselých, takže občasné výbuchy smíchu možná narušovaly melodie zdejšího ptactva.

Čas odpolední se změnil na podvečerní, a proto nastala chvíle rozloučení. Ještě jednou děkujeme našim hostitelům za pozvánku, pohoštění a příjemně strávenou dobu. Na návštěvu ke Šrejtrům jsme byli všichni pozváni již v loňském roce, proto nás velmi potěšilo, že jsme si toto milé setkání mohli zopakovat i letos.

Helena Vránová

Pracoviště pečovatelské péče, o. p. s.

16. června 2017 na návštěvě u Šrejtrů
16. června 2017 na návštěvě u Šrejtrů

 
 
 
Back to Top